Zasmakuj w Gruzji - wycieczka-objazdowa 8 dni

 

Trasa: Kutaisi – Rabat – Borjomi – Tbilisi – Mccheta – Djvari – Bodbe – Sighnaghi – Qvareli – - Alaverdi – Alvan – Vardisubani – Grammy

 

 

PROGRAM

1 DZIEŃ
Spotkanie grupy na lotnisku Warszawa Okęcie, przelot do Kutaisi.

 

2 DZIEŃ - Kutaisi – Gelati i Motsameta – Jaskinia Prometeusza
Przylot do Kutauisi. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Klasztorów: Gelati i Motsameta, obiad, przejazd do jaskini Prometeusza, która jest jedną z piękniejszych jaskiń. Pozostawia niezapomniane wrażenia (nie tylko dzięki bogactwu i różnorodności form skalnych, ale również ze względu na iluminację i muzykę, powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

 

3 DZIEŃ  - Kutaisi – Vardzija – Rabat – Borjomi – Tbilisi
Śniadanie, przejazd w kierunku Tbilisi, przyjazd w rejon Samche – Dżawachetia do skalnego miasta Wardzia – miasto – klasztor wyżłobione w zboczu góry Eruszeli w południowej Gruzji, niedaleko miasta Aspindza. Zostało założone przez carycę Tamarę w roku 1185. Klasztor został zbudowany jako schronienie przed Mongołami i mieścił ponad sześć tysięcy komnat umieszczonych na trzynastu kondygnacjach kompleksu. Przejazd do miejscowości Borjomi – miasta uzdrowiskowego, znanego z wód mineralnych, zwiedzanie miasta, degustacja słynnej wody butelkowej BORJOMI wprost ze źródła, kolacja, przejazd do hotelu w Tbilisi, nocleg


4 DZIEŃ
Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie Starego TIBILISI, gdzie podziwiać można architektoniczne i kulturowe walory miasta, twierdzę Narikale, która przez wieki służył jako schronienie. Podziwać będziemy malownicze widoki na nabrzeże rzeki Mtkvari (Kura) przejazd do Abanotubani – dzielnicy w centrum Tbilisi, słynącej z kompleksu łaźni stojących na naturalnych źródeł siarkowych, Świątynia Metechi (XIII w.) – Starożytna twierdza i rezydencja carów Gruzji, Pomnik („Matka Gruzja”). Spacer na Chardin, który jest często porównywany do Pól Elizejskich – znany z licznych restauracji i kawiarni. Wycieczka do fabryki koniaku „Saradżiszwili” degustacji koniaku. Obiad w restauracji, czas wolny, powrót do hotelu, nocleg.

 

5 DZIEŃ - Tbilisi – Mccheta – Dżvari – Tbilisi
Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem i przejazd do Mccheta, 30 kilometrów na północ od Tbilisi, gdzie u zbiegu ura i Aragva, leży miasto Mccheta – dawna stolica Gruzji. Po zwiedzaniu miasta przejazd do klasztoru Dżvari („Krzyż”), który został zbudowany w 585 – 604 w latach, na górze Św Nino – jednego z najbardziej czczonych świętych w Gruzji, kolacja „w Mccheta.” Powrót do Tbilisi, czas wolny.


6 DZIEŃ  -
Kachetia: Bodbe – Sighnaghi – Qvareli
Śniadanie, przejazd do Wschodniej części Gruzji – Kachetii. Zwiedzanie Monastyru św. Jerzego w Bodbe- kompleksu klasztornego i siedziby biskupów kachijskich, zlokalizowany 2 km od miasta Sighnaghi w rejonie Kachetia w Gruzji, w kaplicy klasztornej znajdują się relikwie Św. Nino, miejsce pielgrzymek Gruzinów, około 3 km od klasztoru znajduje się mała kaplica św. Zabulona i św. Sosana, Wypływa stamtąd źródło św. Nino, które – jak głosi legenda – posiada uzdrawiającą moc. Dalej zwiedzimy miasto miłości – Sighnaghi, fasady starych domów mają oryginalne zdobienia architektoniczne a całe miasto otoczone jest dobrze zachowanymi murami miejskimi z licznymi basztami i bramami. Sighnaghi, znane z naturalnego piękna, tradycyjnej architektury i kultur Gruzji,jest uważana za perłę kraju. Przejazd do miejscowości Alvani gdzie odwiedzimy rodzinę, zajmującą się rękodziełem, np. tkaniem dywanów, obiad z degustacją „wrzącej wódki” (miód pitny domowym).

Przejazd do Qvareli. Po drodze Monastyr Alawerdi, przejazd do „Corporation Kindzmarauli” winnica gdzie odbędzie się degustacją wina i sera. Kolacja „w Kachetii” z muzyką na żywo. Powrót do hotelu w Tbilisi, nocleg.

 

7 DZIEŃ
Śniadanie, przejazd do Kutaisi, zakwaterowanie w hotelu czas wolny dla grupy na zrobienie pamiątkowych zdjęć, degustację kuchni regionalnej. Kolacja w hotelu, nocleg.

 

8 DZIEŃ
03:00 wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Kutaisi. Wylot do Warszawy. Planowana godzina przylotu 07:10 rano.

 

Cena uzależniona od ilości uczestników

CENA ZAWIERA: 7 noclegów, transfery, opiekę pilota, usługi lokalnych przewodników, bilety wstępu, wyżywienie zgodne z programem, degustacje lokalnych trunków, ubezpieczenie NNW KL

CENA NIE ZAWIERA: biletu lotniczego / lot bezpośredni z Warszawy lub Katowic do Kutaisi linie lotnicze WIZZAIR lub z Warszawy . Możliwość zakupu biletu w Biurze Podróży Anas.

 

UWAGA: PROGRAM RAMOWY / KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANYCH MIEJSC MOŻE ULEC ZMIANIE.