Słońce Odessy, stepy Akermanu i wino Mołdawii

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg poniższego rozkładu:

  • 7.00 Łódź, Łódzki Dom Kultury, Traugutta 18 (naprzeciwko Dworca PKP Łódź Fabryczna)
  • 9.00 Warszawa, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 10-11
  • 13.15 Lublin, parking przy motelu PZMot, ul . Prusa 8
  • W Warszawie i Lublinie autokar zatrzymuje się tylko po wcześniejszym potwierdzeniu. Przejazd z Warszawy możliwy przy min. 5 uczestnikach.

Przekroczenie granicy z Ukrainą . Przyjazd do Tarnopola, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2
Po Śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd w stronę Odessy. Po drodze postój w Humaniu. Zwiedzanie parku sentymentalnego Zofiówka – największego założenia parkowego na terenie I Rzeczypospolitej, stworzonego przez Szczęsnego Potockiego dla małżonki Zofii. Przyjazd do Odessy w godzinach wieczornych, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Stare Miasto, Opera, Deribasowska -najsłynniejsza ulica miasta, Schody Potiomkinowskie, pomnik Richelieu. Plaża Lanżeron. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie uzdrowiskowej części miasta autokarem: Bulwar Francuski, Arkadia, Wielka Fontanna. Czas wolny. Po południu zwiedzanie odesskich katakumb. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5
Po śniadaniu czas wolny na plażowanie, wieczorem obiadokolacja.

Dzień 6
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Akermanu. Po drodze postój w Szabo. Zwiedzanie Fabryki Win "Shabo" z degustacją wina. Zwiedzanie Twierdzy Akerman – turecka twierdza rozsławiona przez Mickiewicza w Sonetach Krymskich. Przyjazd do Kiszyniowa, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7
Po śniadaniu wyjazd do Naddniestrza. Zwiedzanie Teraspola: Pomnik Suworowa, Lenin, Parlament Naddniestrzański, sklep firmowy Koniaków „Kvint”. Zwiedzanie Bender: twierdza w Benderach. Przejazd do Kiszyniowa. Zwiedzanie winiarni Cricova wraz z degustacją. Przejazd do Kiszyniowa, spacer, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejazd do Orhei Vecchi - zwiedzanie skalnego monasteru - jednej z największych turystycznych atrakcji Mołdawii. Przekroczenie granicy z Ukrainą, przejazd do Kamieńca Podolskiego. Zakwaterowanie w hotelu w Kamieńcu Podolskim lub okolicy, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9
Po śniadaniu zwiedzanie Kamieńca Podolskiego (Katedry, Polskiej Bramy, Baszty Batorego, kościoła dominikanów, Ruskiej Bramy, Zamku Starego i Nowego). Czas wolny. Dalej przejazd do Okopów św. Trójcy - twierdza powstała na wąskim przesmyku między Dniestrem i Zbruczem w roku 1692. Głównym jej zadaniem było nękanie załóg tureckich, stacjonujących w Kamieńcu i Chocimiu. W czasie konfederacji barskiej w twierdzy bronił się przed wojskami carskimi Kazimierz Pułaski. Nazwa pochodzi od niewielkiego kościółka, ufundowanego dla obrońców przez króla Jana III Sobieskiego. W okopach św. Trójcy Zygmunt Krasiński umieścił akcję Nie-Boskiej Komedii i Chocimia (pierwszy zamek zbudowano na Rusi Kijowskiej, później twierdza mołdawska, następnie turecka. Miejsce dwóch wielkich bitew z Turkami w 16 21 i 1672 roku. Zamek twierdza nad Dniestrem, forteca XVIII w zbudowana przez francuskich inżynierów dla Turków.). Powrót do Kamieńca. Czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10
Po śniadaniu i wykwaterowaniu. Przy sprzyjającej pogodzie dla chętnych rejs statkiem po Dniestrze. Przejazd przez Zbaraż miasteczko w woj. tarnopolskim, wsławione przez Sienkiewicza opisem oblężenia w 1649 roku. Godny obejrzenia odrestaurowany pałac (obecnie muzeum etnograficzno-historyczne) i mocno zniszczony barokowy kościół, do Tarnopola – zwiedzanie miasta założonego przez Tarnowskich -kościól podominikański, rynek. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 11
Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd do Polski, przyjazd do Łodzi/ w okolice Łodzi w późnych godzinach wieczornych.

 


Cena zawiera:

Przejazd: autokar o podwyższonym standardzie.
Zakwaterowanie: hotele**/*** pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami. Odessa- sanatorium (hotel), standard turystyczny pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje wg programu.
Pozostałe: opieka pilota, ubezpieczenie KL, NNW, składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

  • Bilety wstępu i lokalni przewodnicy – 75€
  • Zwiedzanie piwnic Cricova wraz z degustacją 4 gatunków win – 35€
  • Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 4zł

Kwota złotówkowa płatna w biurze, dewizy u pilota w autokarze

Wyjazd realizowany przy minimum 35 chętnych osobach

UWAGA!!! Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest paszport ważny min. 3 miesiące

 

Organizator: Wilejka