SZLAKIEM NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

 

 

1 dzień

  • 6:00  - zbiórka uczestników przejazd w kierunku Tykocina
  • 12:00 - zwiedzanie Tykocina: Plac Czarnieckiego z jego pomnikiem (to drugi najstarszy pomnik świecki w Polsce, po Kolumnie Zygmunta w Warszawie), Kościół Świętej Trójcy, Mała i Duża Synagoga, Zamek, wieża widokowa. Czas wolny na zapoznanie się z kuchnia zamkową
  • 16:00 - wyjazd do Wilna (przyjazd około 22:00), zakwaterowanie w hotelu, nocleg

2 dzień
7:00 - 8:30 Śniadanie,9:00 spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie starówki wileńskiej, Kaplica Matki Boskiej Ostrobramskiej, Klasztor bazyliański, Kościół św. Kazimierza, Ratusz wileński, Kościół św. Ducha (jedyny w Wilnie "polski" kościół), Uniwersytet Wileński (odrodzony w 1919 r. dekretem Marszałka Piłsudskiego) Pałac prezydencki (w okresie międzywojennym Pałac Rzeczypospolitej, w którym przebywali Józef Piłsudski, gen. Lucjan Żeligowski), Katedra Wileńska, Zakątek Gotycki, Zarzecze (znajdował się tam sztab Samoobrony Wileńskiej).
Powrót do hotelu, kolacja nocleg.

3 dzień
7:00 śniadanie, 8:00 spotkanie z przewodnikiem wyjazd na trasę zwiedzania Szlakiem żołnierzy i Marszałka Józefa Piłsudskiego, Stacja Kolejowa w Bezdanach (miejsce akcji zdobycia pociągu z carskim złotem), Powiewiórka (miejsce chrztu Józefa Klemensa Piłsudskiego), Zułów (miejsce, w którym urodził się Józef Piłsudski), Święciany (groby żołnierzy polskich z lat 1919 - 1920), Pikieliszki (dworek Piłsudskich).
Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie wykwaterowanie 9:00 spotkanie z przewodnikiem zwiedzanie:
Cmentarz Stara i Nowa Rossa (grób matki Marszałka Piłsudskiego i jego serce, groby żołnierzy polskich z lat 1919 - 1920 i inne), Góra Trzech Krzyży (doskonała panorama Wilna, autorem pomnika jest rzeźbiarz Antoni Wiwulski, żołnierz Samoobrony Wileńskiej), Kościół św. Piotra i Pawła, Cmentarz Antokolski (groby żołnierzy polskich z lat 1919 – 1920)
13:00 obiad
14:00 wyjazd do Polski
przyjazd do Lublina około godziny 22:30

 

 

Cena zawiera:
- 3 noclegi w hotelu w Wilnie (pokoje 2 osobowe)
- wyżywienie HB (3 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiad)
- usługi polskojęzycznego przewodnika
- transport busem
- ubezpieczenie NNW i KL

Cena nie zawiera:
- biletów wstępu