HUCULSZCZYZNA I ZAKARPACIE /Ukraina/

PRZEMYŚL - DROHOBYCZ - STANISŁAWÓW - KOŁOMYJA - TATARÓW - NADWÓRNA - JAREMCZE - WOROCHTA - MUKACZEWO - UZGOROD - ŻÓŁKIEW - LWÓW

1 Dzień
Wyjazd z WROCŁAWIA w godz rannych
Grupa zorganizowana z Wrocławia. Dowóz klientów do Przemyśla z Łodzi i Warszawy busem.
Przyjazd do Przemyśla w godzinach wieczornych, spacer po Starym Mieście, zakwaterowanie w hotelu. Nocleg

2 Dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Stanisławowa przez Drohobycz - od niepamiętnych czasów miasteczko zamieszkałe przez Polaków, Żydów i Rusinów. Miasto rozsławione przez Brunona Szulca (1892-1942). Zwiedzanie cerkwi św. Jura oraz spacer po urokliwych uliczkach uwiecznionych na kartach “Sklepów cynamonowych”. Truskawiec – spacer po mieście. Przyjazd do Stanisławowa, zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 Dzień
Po śniadaniu przejazd do Kołomyi. Kołomyja–położona nad Prutem, stolica Pokucia, od nazwy miasta pochodzi słowo kołomyjka (żywy taniec huculski), główną atrakcją miasta jest Muzeum Huculszczyzny i Pokucia oraz Muzeum Pisanek. Zwiedzanie muzeów. Przejazd przez Jaremcze do Tatarowa, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 Dzień
Po śniadaniu przejazd przez Nadwórną - miasteczko kresowe, w którym na uwagę zasługuje kościół parafialny z początku XIX w. oraz zabudowa małomiasteczkowa z przełomu XIX/XX w. Przyjazd do Maniawy. Maniawa - miejscowość słynąca z klasztoru Bazylianów (skit maniawski). Zwiedzanie monastyru. Powrót do Tatarowa przez Jaremcze - słynne w okresie międzywojennym uzdrowisko - zwiedzanie targu huculskiego. Przyjazd do Tatarowa, obiadokolacja. Nocleg.

Uwaga:
Tu ewentualnie Jaremcze i wycieczka w góry zamiast Nadwórnej i Maniawy,
albo Tatarów - Zaroślak – Howerla:trasa górska – wyjście na widokową Połoninę Pożyżewską (1822 m). Widok na pasmo Czarnohory. Podejście ok. 250 m. /ok. 40 min./Wodospad Huk i kotły Howerli i Breskuła/1 godz./
W przypadku niepogody realizacja pełna dnia 4.

5 Dzień
Po śniadaniu zwiedzanie Worochty - miejscowości słynnej z malowniczych wiaduktów kolejowych, zabytkowa cerkiew-muzeum z XVI w., Wierchowina - dawniej Żabie, uznawana za stolicę Huculszczyzny, Krzyworównia - grażda huculska, Kosów – kirkut , cerkiew i drewniana dzwonnica ceramika, ew. Kuty - most na Czeremoszu, miejsce ewakuacji władz Polski w 1939 roku.Powrót do Tatarowa, obiadokolacja. Nocleg.

6 Dzień
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu. Jasinia - cerkiew Strukowska, jedna z najcenniejszych w Karpatach (na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO). Rachów - po drodze Obelisk ustawiony w miejscu geometrycznego środka EuropyPrzejazd na Zakarpacie– zwiedzanie Zamku Pałanka (Mukaczewo) – zamek istniał zapewne już w XII w. Sukcesywnie go rozbudowywano wznosząc z czasem największą twierdzę na całym Zakarpaciu, będącą również siedzibą żupanów komitatu Bereg. Zamek był przez pewien czas rezydencją żony króla Ludwika Węgierskiego Elżbiety Bośniaczki.
Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

7 Dzień
Po śniadaniu i wykwaterowaniu spacer po Użhorodzie– stolica Zakarpacia, przez wiele wieków siedziba Komitatu Ung–zwiedzanie Zamku Żupana, katedry grekokatolickiej oraz rotundy z XII w.Wyjazd do Lwowa. Krótki objazd miasta. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

8 Dzień
Po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzanie Żółkwi- jedynego miasta na Ukrainie renesansowego: kolegiata Sobieskich, Żółkiewskich, zamek z zewnątrz, spacer po rynku i ostatnie zakupy. Powrót do Wrocławia przez Przemyśł w godzinach wieczornych.

 

 

CENA OBEJMUJE:
 - przejazd autokarem klasy turystycznej lub mikrobusem /w zależności od wielkości grupy/
 - 7 noclegów w hotelach:

  • Przemyśl – hotel*** pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami
  • Stanisławów – hotel o standardzie turystycznym, pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami
  • Tatarów lub okolice – pensjonat, pokoje 2 i 3 osobowe z węzłem sanitarnym
  • Lwów – Brzuchowice. Nowy Dom Pielgrzyma pokoje 2 osobowe z węzłem sanitarnym

- 7 śniadań i 7 obiadokolacji
 - realizację programu
 - opiekę pilota
 - opiekę licencjonowanych przewodników
 - ubezpieczenie TU AXA /KL, NNW

CENA NIE OBEJMUJE:
  - pakietu do realizacji programu 45 EUR płatne obligatoryjnie /nie podlega rozliczeniu/
 - obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny /TFG/ - 2 zł
 - obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy /TFP/- 2 zł
 - dopłaty do pokoju 1 osobowego - 450zł

Kwota złotówkowa płatna w biurze, dewizy u pilota w autokarze.

WAŻNE:
W trakcie zwiedzania prawosławnych obiektów sakralnych kobiety powinny mieć nakrycie głowy, zakryte ramiona i kolana.

Dokumentem podróży jest paszport ważny min. 3 miesiące od daty powrotu.
Obecnie aby wjechać na Ukrainę polscy obywatele muszą okazać dokument tzw. „paszport Covidowy” potwierdzający odbycie pełnego zakresu szczepienia przeciwko COVID-19.

UWAGA!
Do każdej przedstawionej oferty można dokupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji lub dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

Oferta zamieszczona na stronie ma jedynie charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych

Organizator: Wilejka