wroclaw-zamek-ksiaz

 

Wrocław i Zamki Dolnego Śląska

 
Trasa: Wrocław – Zamek Książ – Zamek Grodno – Zamek Czocha – Jawor

 

Dzień 1
Zbiórka uczestników i wyjazd zgodnie z rozkładem. Przejazd do Wrocławia. Spacer po Starym Mieście z przewodnikiem, m.in. Rynek Staromiejski – jeden z największych w Europie, Ratusz - najstarszy i największy w Polsce, gotycka bazylika św. Elżbiety, kamienica Pod Złotym Słońcem z muzeum „Pana Tadeusza”, pomnik Aleksandra Fredry. Spacer przez Plac Solny nazywany również Placem Kwiatów, uliczkę Stare Jatki z pomnikiem „Ku czci Zwierząt Rzeźnych” w stronę jednego z najpiękniejszych wrocławskich zabytków barokowych – gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego z przepiękną, barokową Aulą Leopoldina, Oratorium Marianum i Wieżą Matematyczną. Wizyta w najstarszej części miasta, Ostrowie Tumskim, m.in. archikatedra św. Jana Chrzciciela – najstarsza gotycka świątynia w Polsce, kościół św. Idziego. Obiadokolacja. Przejazd do obiektu hotelarskiego, zakwaterowanie, nocleg. Trasa ok. 500 km.

Dzień 2
Śniadanie. Zwiedzanie jednego z największych w Polsce, perły Dolnego Śląska, Zamku Książ. Przejazd do zamku Grodno, zwiedzanie z przewodnikiem imponującej warowni na styku Gór Wałbrzyskich i Gór Sowich. Obiadokolacja. Powrót do obiektu hotelarskiego, nocleg. Trasa ok. 200 km.

Dzień 3
Śniadanie.  Przejazd do legendarnego i bardzo tajemniczego Zamku Czocha – znanego z wielu filmów (m.in. „Tajemnica Twierdzy Szyfrów”, polskiego serialu „Wiedźmin”), będącego miejscem ukrycia wielu nieodnalezionych do dzisiaj skarbów. Przewodnik poprowadzi przez pełne tajemnic i historii komnaty połączone ukrytymi przejściami, z których słynie zamek. Przejazd do Jawora, zwiedzanie Kościoła Pokoju, zabytku wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to barokowy kościół drewniany, jeden z siedmiu cudów Polski. Obiadokolacja. Powrót do obiektu hotelarskiego, nocleg. Trasa ok. 300 km.

Dzień 4
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Wrocławia, m.in. podziwianie Panoramy Racławickiej, monumentalnego dzieła Jana Styki, Muzeum Narodowe, rejs statkiem po Odrze, podziwianie urokliwych zakątków Wrocławia oraz wrocławskich mostów z pokładu statku. Wizyta w Ogrodzie Zoologicznym z imponującym Afrykarium – to jedyne na świecie oceanarium poświęcone tylko faunie Afryki. Powrót do Warszawy w godzinach wieczornych. Trasa ok. 500 km.

Całość trasy ok. 1500 km. Program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Terminy:

7 – 14.09.2023,
12 – 15.10.2023

 
Cena : 1 287 zł
Cena zawiera:

•    przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, wc) lub wygodnym busem (dvd, klimatyzacja)
•    3 noclegi w obiekcie hotelarskim w pokojach 2-3-osobowych z łazienką
•    3 śniadania i 3 obiadokolacje (bez napojów)
•    opiekę pilota
•    ubezpieczenie Signal Iduna (NNW 20.000 PLN)

 

Dodatkowo płatne:

• pakiet do realizacji programu: 370 zł (obowiązkowe rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów – Zamek Czocha, Zamek Książ, Zamek Grodno, Kościół Pokoju w Jaworze, Panorama Racławicka, Muzeum Narodowe, Ogród Zoologiczny z Afrykarium, Uniwersytet Wrocławski, rejs statkiem po Odrze; usługi przewodnickie; opłaty administracyjne i parkingowe; zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki
• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG): 2 zł
• Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP): 2 zł

Dopłaty opcjonalne:
• dopłata do pokoju 1-osobowego: 390 zł

 

Organizator: PBPO