Gruzja ekonomiczna
Wycieczka lotnicza, 8 dni

 

Wycieczka obejmuje cztery regiony Gruzji, które rozwijały się w różnych okresach oddzielnie, by potem jednoczyć się i wreszcie utworzyć jedno państwo gruzińskie. Imeretia z Kutaisi, Kartlia z Mcchetą i obecną stolicą, Kachetia z Telawi i Adżaria, gdzie znajduje się Batumi.

Ogromna różnorodność przyrodnicza i kulturowa, a nawet religijna. W krajobrazie prawosławnej Gruzji Adżaria wyróżnia się sylwetkami meczetów. Półpustynny region Garedża graniczy z zieloną Kachetią, gdzie uprawia się winorośl; morze z najsłynniejszym kurortem Batumi i góry, które cały czas towarzyszą z oddali naszej podróży. Wszystko to sprawi, że zakochamy się w tym pięknym kraju i zechcemy tu wrócić.

 

Plan wycieczki

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Tbilisi w godzinach wieczornych.

 

Dzień 2
Przylot do TBILISI wcześnie rano, po odprawie wyjazd do KUTAISI . Po przybyciu na miejsce zakwaterowanie w prywatnych pensjonatach, krótki wypoczynek, zwiedzanie katedry BAGRATI z XI w., historyczno-architektonicznego kompleksu w GELATI z XII w. z akademią średniowieczną (oba obiekty są na liście UNESCO). Kolacja, nocleg w KUTAISI.

 

Dzień 3
KUTAISI , wyjazd do BATUMI , uzdrowiska nad morzem w regionie Adżaria . Zwiedzanie miasta m. in. soboru katedralnego w Batumi i bulwaru. Wyjazd na wycieczkę po regionie. Powrót do KUTAISI , kolacja, nocleg.

 

Dzień 4
Śniadanie. Wyjazd do rodzinnego miasta Stalina GORI , miejscowości o wielkim znaczeniu historycznym (fakultatywnie Muzeum Stalina 8 USD / os.). Przejazd do skalnego miasta UPLISCICHE , założonego w VII w. p. n.e. Znajdują się tam ogromna centralna sala, pokoje dzienne, a także cerkiew z IX w. Następnie przejazd do MCCHETY . Ta dawna stolica Gruzji położona jest w odległości 20 km od Tbilisi. Historycy datują początki miasta na II w. przed n. e. Mccheta była stolicą gruzińskiego królestwa Iberii w latach 500 przed n.e. - 500 n.e. Tutaj Gruzini przyjęli chrześcijaństwo na początku IV w. Samo miasto oraz zabytki architektoniczne są wpisane na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zwiedzanie klasztoru Dżwari z VI w. i katedry Sweticchoweli z XI w. Przejazd na kolację, nocleg do TELAWI, stolicy Kachetii, regionu słynącego z produkcji win.

 

Dzień 5
TELAWI , zwiedzanie kompleksu klasztornego ALAWERDI (XI w.) i NEKRESI (IV-VIII w.). Potem wizyta u gruzińskiego gospodarza, produkującego wino. Wizyta w tradycyjnej piwniczce z winem, degustacja wina, przechowywanego w zakopanych w ziemi amforach. Kolacja, nocleg w TELAWI.

 

Dzień 6
Śniadanie. Podróż do prowincji Kachetia. Zwiedzamy SIGHNAGHI , przepiękne miasteczko górskie, z którego otwiera się panorama na dolinę Alazani oraz Kaukaz Wschodni. Zwiedzanie kościoła BODBE - miejsca pochówku św. Nino (patronki Gruzji). Czas wolny na spacery ulicami tego urokliwego miasta. Przejazd do TBILISI. Możliwość skorzystania z łaźni (za opłatą). Nocleg.

 

Dzień 7
Śniadanie. Całodzienna wycieczka po TBILISI ze zwiedzaniem Starego Miasta, świątyni Metechi z XII wieku, dzielnicy Abanotubani z główną twierdzą miasta Narikala. Spacer wąskimi uliczkami miasta wzdłuż sklepów z dywanami i pamiątkami. Następnie zwiedzanie katedry Sioni , głównej świątyni Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego z XI wieku. Spacer aleją S. Rustaweli, główną ulicą Tbilisi. Czas wolny. Bez noclegu.

 

Dzień 8
Rano transfer na lotnisko, odlot do Polski. Przylot do Warszawy.

Terminy:
07-14.06.2024,
10-17.08.2024,
24.09 – 01.10.2024
Cena od 5 195 zł

Cena zawiera
- bilet lotniczy Warszawa – Tbilisi - Warszawa
- Zakwaterowanie klasy turystycznej :1 nocleg w Tbilisi 3*, 2 noclegi w Kutaisi, w Telawi w prywatnym pensjonacie
- Wyżywienie: 6 śniadań, 4 kolacje
- Transport w Gruzji
- Bilety wstępu,
- Usługi przewodnika miejscowego
- Usługi angielsko lub rosyjskojęzycznego przewodnika
- Ubezpieczenie NNW i KL
- Opiekę pilota w grupach od 10 osób
- VAT

 

Cena nie zawiera
- Napojów alkoholowych
- Napiwków ok. 35 USD
- Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”
- Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 13 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

Dopłata do pokoju 1-osobowego: 285 PLN

 

Organizator: Bezkresy