Gruzja ekonomiczna
Wycieczka lotnicza, 8 dni

Wycieczka obejmuje cztery regiony Gruzji, które rozwijały się w różnych okresach oddzielnie, by potem jednoczyć się i wreszcie utworzyć jedno państwo gruzińskie. Imeretia z Kutaisi, Kartlia z Mcchetą i obecną stolicą, Kachetia z Telawi i Adżaria, gdzie znajduje się Batumi. Ogromna różnorodność przyrodnicza i kulturowa, a nawet religijna. W krajobrazie prawosławnej Gruzji Adżaria wyróżnia się sylwetkami meczetów. Półpustynny region Garedża graniczy z zieloną Kachetią, gdzie uprawia się winorośl; morze z najsłynniejszym kurortem Batumi i góry, które cały czas towarzyszą z oddali naszej podróży. Wszystko to sprawi, że zakochamy się w tym pięknym kraju i zechcemy tu wrócić.

Dzień 1 
Wylot z Warszawy do Tbilisi w godzinach wieczornych.

Dzień 2 
Przylot do TBILISI wcześnie rano, po odprawie wyjazd do KUTAISI . Po przybyciu na miejsce zakwaterowanie w prywatnych pensjonatach, krótki wypoczynek, zwiedzanie katedry BAGRATI z XI w., historyczno-architektonicznego kompleksu w GELATI z XII w. z akademią średniowieczną (oba obiekty są na liście UNESCO). Kolacja, nocleg w KUTAISI. 

Dzień 3 
KUTAISI , wyjazd do BATUMI , uzdrowiska nad morzem w regionie Adżaria . Zwiedzanie miasta m. in. soboru katedralnego w Batumi i bulwaru. Wyjazd na wycieczkę po regionie. Powrót do KUTAISI , kolacja, nocleg.

Dzień 4 
Śniadanie. Wyjazd do rodzinnego miasta Stalina GORI , miejscowości o wielkim znaczeniu historycznym (fakultatywnie Muzeum Stalina 8 USD / os.). Przejazd do skalnego miasta UPLISCICHE , założonego w VII w. p. n.e. Znajdują się tam ogromna centralna sala, pokoje dzienne, a także cerkiew z IX w. Następnie przejazd do MCCHETY . Ta dawna stolica Gruzji położona jest w odległości 20 km od Tbilisi. Historycy datują początki miasta na II w. przed n. e. Mccheta była stolicą gruzińskiego królestwa Iberii w latach 500 przed n.e. - 500 n.e. Tutaj Gruzini przyjęli chrześcijaństwo na początku IV w. Samo miasto oraz zabytki architektoniczne są wpisane na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zwiedzanie klasztoru Dżwari z VI w. i katedry Sweticchoweli z XI w. Przejazd na kolację, nocleg do TELAWI, stolicy Kachetii, regionu słynącego z produkcji win.

Dzień 5 
TELAWI , zwiedzanie kompleksu klasztornego ALAWERDI (XI w.) i NEKRESI (IV-VIII w.). Potem wizyta u gruzińskiego gospodarza, produkującego wino. Wizyta w tradycyjnej piwniczce z winem, degustacja wina, przechowywanego w zakopanych w ziemi amforach. Kolacja, nocleg w TELAWI.

Dzień 6 
Śniadanie. Podróż do prowincji Kachetia. Zwiedzamy SIGHNAGHI , przepiękne miasteczko górskie, z którego otwiera się panorama na dolinę Alazani oraz Kaukaz Wschodni. Zwiedzanie kościoła BODBE - miejsca pochówku św. Nino (patronki Gruzji).  Czas wolny na spacery ulicami tego urokliwego miasta. Przejazd do TBILISI. Możliwość skorzystania z łaźni (za opłatą). Nocleg.

Dzień 7 
Śniadanie. Całodzienna wycieczka po TBILISI ze zwiedzaniem Starego Miasta, świątyni Metechi z XII wieku, dzielnicy Abanotubani z główną twierdzą miasta Narikala. Spacer wąskimi uliczkami miasta wzdłuż sklepów z dywanami i pamiątkami. Następnie zwiedzanie katedry Sioni , głównej świątyni Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego z XI wieku. Spacer aleją S. Rustaweli, główną ulicą Tbilisi. Czas wolny. Bez noclegu.

Dzień 8 
Rano transfer na lotnisko, odlot do Polski. Przylot do Warszawy.

 
Terminy: 
8-15.08.2023
24.09 - 1.10.2023
Cena: od 5 195 zł


Cena zawiera

 • bilet lotniczy Warszawa – Tbilisi - Warszawa
 • Zakwaterowanie klasy turystycznej :1 nocleg w Tbilisi 3*,2 noclegi w Kutaisi w prywatnym pensjonacie, pokoje z łazienkami2 noclegi w Telawi w prywatnym pensjonacie
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 4 kolacje
 • Transport w Gruzji
 • Usługi angielsko lub rosyjskojęzycznego przewodnika
 • Ubezpieczenie NNW i KL
 • Opiekę pilota w grupach od 10 osób
 • VAT

Cena nie zawiera

 • Biletów wstępu, usług przewodnika miejscowego degustacji wina ok. 480 PLN od osoby – płatne pilotowi na miejscu obligatoryjnie
 • Napojów alkoholowych
 • Napiwków ok. 35 USD
 • Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN.
 • Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 13 PLN.
 • Dopłata do pokoju 1-osobowego: 285 PLN

Uwagi
W cerkwiach obowiązuje odpowiedni strój – panie: chusta na głowę, gdzieniegdzie wymagane są spódnice, panowie – długie spodnie.
- Przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty, w zależności od wymagań w danym kraju oraz wizę, jeśli obowiązuje do danego kraju – informacje w Biurze. Osoby posiadające paszporty wydane przez kraje nie należące do UE zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych.
- Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
- Minimalna liczba uczestników: 15 osób
- W przypadku nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
- Godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych
- Diety specjalistyczne (np. bezglutenowa, wegetariańska, wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
- Wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
- Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
- Dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka do potwierdzenia
- dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami

 

Organizator: Bezkresy