kolaz-3-stolice

 

3 Stolice Północne
Tallin - Helsinki – Ryga

3 Stolice Północne - to przygoda, która pozwala na odkrycie uroków trzech europejskich stolic, gdzie poczujemy prawdziwy skandynawski klimat. Każde z miast jest unikatowe i zapewnia szeroki wachlarz atrakcji. Tallin - jedno z najbardziej rozwiniętych pod względem informatycznych miast, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością. Helsinki - określane mianem "córki Bałtyku", modne miasto pełne atrakcji kulturalnych oraz Ryga - szczyci się piękną architekturą i znanym targowiskiem. 

Program ramowy
1. Dzień:
Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów. Przejazd przez Polskę.

2. Dzień:
Przyjazd do Tallina (Estonia). Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Tallinn to najdalej wysunięta na północ stolica państw bałtyckich, położona nad Zatoką Fińską. Tallin zachował średniowieczny układ urbanistyczny, z unikalną linią fortyfikacji miejskich: murów obronnych, baszt i bram. Spacerując po brukowanych uliczkach, w cieniu zamku Toompea, można spotkać Długiego Hermana, przejść Krótką lub Długą Nóżką czy Zajrzeć Do Kuchni. Średniowieczna forteca sąsiaduje z prawosławną Katedrą Aleksandra Newskiego, a z wieży gotyckiego ratusza Raekoda dostrzec można nowoczesny port. Niedaleko znajduje się również smukła wieża kościoła św. Olafa, będącego niegdyś najwyższą świątynią na świecie. Tallin żyje własnym tempem, a tradycja łączy się tutaj z nowoczesnością. W estońskiej stolicy bez trudu znajdziesz dobrą restaurację, klimatyczny pub, ale także spokojny, zielony skwerek i oryginalne ekspozycje muzealne. Mieszkańcy są uśmiechnięci i uprzejmi. Będąc w Tallinie koniecznie trzeba spróbować migdałów w cynamonie, które już od wielu lat są pysznym symbolem miasta (we własnym zakresie). Następnie czas wolny. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

3. Dzień:
Śniadanie, przeprawa promowa do Helsinek (Finlandia). Podczas zwiedzania zobaczymy reprezentacyjny Plac Senacki z majestatycznym pomnikiem Cara Aleksandra II i imponującym gmachem sądu najwyższego, a także Katedrę św. Henryka w Helsinkach, która została wybudowana w 1860 dla Polskich żołnierzy służących w armii rosyjskiej. Ponadto będziemy mieli okazję podziwiać ratusz, stanowiący administracyjne centrum miasta, Sobór Uspieński z czerwoną fasadą i błyszczącymi złotymi kopułami oraz słynny kościół skalny Temppeliaukio, imponującą katedrę luterańską, będącą zarówno miejscem modlitwy jak i licznych koncertów i wydarzeń kulturalnych. Zobaczymy także Pałac Prezydencki oraz znajdujący się przy rynku gmach sądu najwyższego. Dla chętnych w czasie wolnym polecamy udać się pod pomnik Sibeliusa w kształcie stalowych organów lub skorzystać z Helsińskiego Diabelskiego Młyna, z którego roztacza się przepiękny widok na stolicę Finlandii. Powrót promem. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

4. Dzień:
Śniadanie. Przejazd do Rygi (Łotwa). Podczas zwiedzania miasta z przewodnikiem zobaczymy Dom Bractwa Czarnogłowych - jeden z najbardziej znanych symboli Rygi, ceglany kościół św. Jakuba oraz najstarszy na Łotwie i najwyższy w Rydze kościół św. Piotra. Następnie przejdziemy się na spacer pomiędzy urokliwymi średniowiecznymi kamieniczkami, wśród których na szczególną uwagę zasługuje zespół „Trzej Bracia”. W centrum miasta zobaczymy także imponujący Pomnik Wolności będący symbolem jedności, wolności i niepodległości narodu łotewskiego. W programie także neogotycka Mała Gildia Kupiecka oraz Wielka Gildia Kupiecka, służąca jako sala koncertowa filharmonii. Następnie czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

5. Dzień:
Przyjazd do Polski zgodnie z rozkładem jazdy.

Terminy:
6-8.06.2024
20-22.06.2024,
4-6.07.2024,
18-20.07.2024,
1-3.08.2024,
15-17.08.2024,
29-31.08.2024,
12-14.09.2024,
26-28.09.2024,
10-12.10.2024,
24-26.10.2024,
8-10.11.2024
Cena od 1240 zł

Cena obejmuje:

 • przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, klimatyzacja, DVD, WC, barek) 
 • ubezpieczenie SIGNAL IDUNA (KL 15000 €, NNW 15000 zł, BP 1000 zł)
 • zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelach **/***
 • wyżywienie BB: 2 śniadania
 • opiekę pilota w czasie podróży
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy

Dopłaty wymagane na miejscu:

 • opłaty programowe: 100 €/os. obejmują: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz na prom Tallin-Helsinki-Tallin, realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE, usługę przewodnicką, podatki turystyczne, opłaty wjazdowe, opłaty klimatyczne w hotelach - płatne obowiązkowo u pilota w autokarze; opłata nie podlega rozliczeniu

Dopłaty opcjonalne

 • Opcjonalna dopłata do obiadokolacji - płatne przed rozpoczęciem imprezy
 • Pakiet Komfort
 • ubezpieczenie rozszerzone KL 40 000 EUR, NNW 15 000 PLN, BP 1 000 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej

 

Organizator: Oskar