SYLWESTER-w-rzymie

Sylwester w Rzymie
Padwa - Rzym - Watykan -  Wenecja - Austria

Termin: 29.12.2022 – 03.01.2023r.
Cena: 2 039 zł

 

Program:

Dzień 1:
Zbiórka uczestników, wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch na kolację i nocleg tranzytowy w okolicy Padwy.

Dzień 2:
Śniadanie. Zwiedzanie Padwy: bazylika św. Antoniego, Prato Della Valle z bazyliką św. Justyny, Uniwersytet - jeden z najstarszych w Europie. Spacer po urokliwych, średniowiecznych uliczkach: Palazzo Della Ragione, Piazza d'Erbe i Piazza Frutta. Przejazd na kolację i nocleg w okolicę Rzymu.

Dzień 3:
Śniadanie. Zwiedzanie Rzymu m.in.: Bazylika San Giovanni na Lateranie, Colosseum, Forum Romanum, Piazza Venezia – plac Wenecki z Ołtarzem Ojczyzny, Kapitol – centrum starożytnego Rzymu, Panteon – najwspanialsza i najlepiej zachowana budowla z czasów starożytnego Rzymu. Następnie fontanna di Trevi oraz Piazza di Spagna – plac Hiszpański ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi. Powrót do hotelu, kolacja z winem. Indywidualne przygotowanie do wieczoru sylwestrowego. Przyjazd do centrum Rzymu, przywitanie Nowego Roku i udział w imprezach organizowanych na głównych placach rzymskich. Powrót do hotelu autokarem ok. godz. 01:00, nocleg.

Dzień 4:
Śniadanie. Wizyta w Watykanie. Przejście na plac św. Piotra na noworoczne błogosławieństo Urbi et Orbi. Następnie spacer przez Piazza Navona z fontanną Czterech Rzek, która zaliczana jest do najpiękniejszych budowli wodnych świata, Ara Pacis – Ołtarz Pokoju oraz Piazza del Popolo. Wyjazd z Rzymu. Kolacja i nocleg w hotelu, w okolicy Wenecji.

Dzień 5:
Śniadanie. Przejazd tramwajem wodnym w stronę Piazza San Marco – głównego placu Wenecji, bazylika św. Marka – najcenniejszy zabytek sakralny Wenecji, Palazzo Dukale - pałac Dożów (z zewnątrz), Campanila – dzwonnica św. Marka, Most Westchnień, Most Rialto. Przejazd na nocleg tranzytowy na terenie Austrii.

Dzień 6:
Śniadanie. Przyjazd do kraju. Powrót do poszczególnych miejscowości. Program jest ramowy, kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie.

Cena imprezy obejmuje:
• przejazd autokarem
• 5 noclegów w hotelach**/*** w pokojach 2-3-osobowych z łazienką
• 5 śniadań, 3 kolacje (bez napojów), 1 kolacja z winem w dniu 31 grudnia
• opiekę pilota
• ubezpieczenie Signal Iduna (KL 20.000 EUR, NNW 10.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

Dodatkowo płatne:
• pakiet do realizacji programu: 120 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, przejazd tramwajem wodnym w Wenecji, taksa klimatyczna, bilety komunikacji miejskiej i podmiejskiej, opłaty wjazdowe do miast oraz opłaty parkingowe, zestaw słuchawkowy Tour Guide), płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki
• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG): 10 zł
• Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP): 10 zł

Dopłaty opcjonalne:
• dopłata do pokoju 1-osobowego: 560 zł

 

Organizator: PBPO