jarmarki=swiateczne

 

Jarmarki Świąteczne: Wrocław - Praga - Drezno

Termin: 01.12-04.12.2022 r.
Cena: 1 169 zł

 

Program:

Dzień 1
Zbiórka uczestników i wyjazd zgodnie z rozkładem. Przejazd do Wrocławia. Spacer po Starym Mieście, m.in.: rynek staromiejski – jeden z największych w Europie, ratusz - najstarszy i największy w Polsce, gotycka bazylika św. Elżbiety, pomnik Aleksandra Fredry. Przejście przez Plac Solny, uliczkę Stare Jatki z pomnikiem „Ku czci Zwierząt Rzeźnych” w stronę jednego z najpiękniejszych wrocławskich zabytków barokowych – gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego. Obiadokolacja. Czas wolny na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu - jednym z najpiękniejszych jarmarków w Polsce. Wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników czeka moc świątecznych niespodzianek. W pobliżu wrocławskich kwiaciarek na Placu Solnym pojawią się ptysiowe gofry, maślane bułeczki Roti, placki ziemniaczane, cepeliny, pyry z gzikiem, szynki pieczone, oryginalna chałwa, góralskie serki, czekoladowe pierniki, unikatowa ceramika ukraińska, świąteczne ozdoby z drewna, kosmetyki naturalne. Na Placu Solnym z trzypoziomowego bajkowego domku z tarasem widokowym i wieżyczką z podświetlanym zegarem, będzie można podziwiać panoramę Jarmarku. W domku tym będzie można ogrzać się w blasku kominka, napić się gorących napojów i przyjemnie spędzić czas w świątecznej, bajkowej przestrzeni. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg. Trasa ok. 500 km.

Dzień 2
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Wrocławia - najstarsza część miasta - Ostrów Tumski, m.in.: archikatedra św. Jana Chrzciciela – najstarsza gotycka świątynia w Polsce, kościół św. Idziego. Wyjazd do Pragi. Wizyta na Hradczanach: Zamek Praski, katedra św. Wita, Pałac Królewski, złota uliczka, Strahovski Klasztor. Przejście do zabytkowej dzielnicy Mala Strana. Spacer po średniowiecznym Moście Karola. Obiadokolacja. Czas wolny na największym czeskim Jarmarku Świątecznym, nazywany przez wielu najpiękniejszym w Europie. Co roku odbywa się on na Rynku Starego Miasta, który sam w sobie jest niezwykle klimatyczny. Będąc na jarmarku w Pradze warto spróbować przysmaku naszych południowych sąsiadów tj. tradycyjnych ciasteczek z cynamonem, a także grzanego czeskiego piwa, miodów pitnych, pieczonych kasztanów. Wyjątkowymi prezentami z Pragi mogą być wyroby szklane, w których Czesi się specjalizują, ręcznie wykonane kubki ceramiczne, dekoracje świąteczne i słynne czeskie kryształy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg. Trasa ok. 350 km.

Dzień 3
Śniadanie. Wyjazd do Drezna. Zwiedzanie miasta: monumentalna Frauenkirche oraz upamiętniająca władców Saksonii, mozaika z miśnieńskiej porcelany „Orszak książęcy”. Spacer po starówce: Semperoper, Hofkirche, Residenzschloss, Zwinger. Czas wolny na placu Altmarkt (Jarmark Świąteczny). Zanim Jarmarki Bożonarodzeniowe stały się nieodłącznym elementem większości dużych miast Europy, organizowane były w Niemczech. Tradycja organizowania Jarmarków Bożonarodzeniowych (z jęz. niem. Weinachtsmarkt) sięga XIV w., a pierwszy jarmark świąteczny odbył się w Dreźnie w 1434 r. i ma specjalną nazwę – Striezelmarkt, która pochodzi od pysznych słodkości – strucli, czyli ciasta drożdżowego z dodatkiem rodzynek i migdałów. Oprócz strucli drezdeńskiej, na Jarmarku Bożonarodzeniowym, na odwiedzających czeka wiele innych atrakcji: przepiękne ozdoby choinkowe, wyroby garncarskie, tkaniny i koronki. Kolejnym znakiem rozpoznawczym Jarmarku Bożonarodzeniowego w Dreźnie jest też Pflaumentoffel – kominiarz wykonany z suszonych śliwek będący smaczną ozdobą świąteczną. To wszystko przy akompaniamencie aromatycznego grzanego wina, kolęd i świątecznych dekoracji, które przypominają o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia. Obiadokolacja. Powrót do hotelu w okolicach Pragi, nocleg. Trasa ok. 300 km.

Dzień 4
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Pragi. Stare Miasto: ratusz staromiejski ze słynnym zegarem „Orloj”, kościół Marii Panny przed Tynem, rynek staromiejski. Wyjazd do Polski. Powrót do poszczególnych miejscowości w kraju. Trasa ok. 650 km. Całość trasy: ok. 1900 km.
Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Cena imprezy obejmuje:
• przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd) lub wygodnym busem (dvd, klimatyzacja)
• 3 noclegi w hotelach**/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
• 3 śniadania (bufet) i 3 obiadokolacje (bez napojów)
• opiekę pilota
• ubezpieczenie Signal Iduna (KL 20.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

Dodatkowo płatne:
• pakiet do realizacji programu: 100 EUR płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, taksa klimatyczna, wjazdy do miast, opłaty parkingowe, zestaw słuchawkowy Tour Guide)
• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG): 2 zł
• Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP): 2 zł

Dopłaty opcjonalne:
• dopłata do pokoju 1-osobowego: 390 zł

 

 

Organizator: PBPO