jarmarki=swiateczne

 

Jarmarki Świąteczne: Wilno - Kowno - Troki - Druskienniki

Termin: 15.12-18.12.2022 r.
Cena: 1 189 zł

 

Program:

Dzień 1:
Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju zgodnie z rozkładem. Wyjazd na Litwę. Przyjazd do Kowna, zwiedzanie miasta z pilotem, m.in.: Stare Miasto z Ratuszem, ruiny zamku kowieńskiego, pamiętającego czasy krzyżackie, katedra św. Piotra i Pawła, gotycka kamienica z XV w. tzw. Dom Perkuna. Czas wolny na Placu Ratuszowym (Jarmark Świąteczny). Obiadokolacja. Wyjazd do Wilna. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. Trasa ok. 600 km.

 

Dzień 2:
Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Litwy z przewodnikiem: plac Katedralny, bazylika archikatedralna św. Stanisława z Dzwonnicą, Stare Miasto: Pałac Prezydencki (z zewnątrz), budynek Uniwersytetu Wileńskiego z kościołem św. Janów, polski kościół św. Ducha, Ratusz (z zewnątrz). Czas wolny na Placu Ratuszowym (Jarmark Świąteczny). Ostra Brama – symbol miasta, kościół św. Anny i Bernardynów, pomnik Adama Mickiewicza. Obiadokolacja. Podziwianie miasta przystrojonego w świąteczne ozdoby oraz wizyta w Bożonarodzeniowym Jarmarku w wileńskim Miasteczku Bożonarodzeniowym na Placu Katedralnym. Jednej z najpiękniejszych choinek na świecie po prostu nie można przegapić! Czas wolny. Powrót do hotelu. Nocleg. Trasa ok. 30 km.

Dzień 3:
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Wilna, m.in.: Republika Zarzecza – słynna wileńska republika artystów. Dzielnica, oddzielona od Starówki rzeką Wilejką, charakteryzuje się urokliwą zabudową i niepowtarzalnym, artystycznym klimatem stwarzanym między innymi przez przepiękne rzeźby – symbole. Dzielnica Antokolu: kościół św. Piotra i Pawła, przed którym znajduje się Plac Jana Pawła II, cmentarz na Rossie, gdzie spoczywają polscy żołnierze polegli podczas wojny 1920-21, matka Józefa Piłsudskiego oraz jego serce. Wycieczka do Trok. Zwiedzanie miasteczka malowniczo położonego wśród jezior. Spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej, zapoznanie się z kulturą Karaimów licznie zamieszkujących te tereny. Największą atrakcją jest położony na wyspie zamek Wielkich Książąt Litewskich nad jeziorem Galve zbudowanego na początku XV w. przez księcia Witolda. Obiadokolacja w karaimskiej restauracji – degustacja m.in. kibinów (duże pierogi z kruchego ciasta z nadzieniem z siekanego mięsa). Powrót do hotelu. Nocleg. Trasa ok. 70 km.

Dzień 4:
Śniadanie. Przejazd do Druskiennik – największego i najsłynniejszego uzdrowiska położonego w środku największego kompleksu leśnego na Litwie w Puszczy Orańsko-Druskiennickiej. Tutaj gościli historyk T. Narbutt, znany poeta Władysław Syrokomla, leczył się i koncertował Stanisław Moniuszko. Ostatnie lata swego życia spędził tu przyjaciel Adama Mickiewicza poeta Jan Czeczot. Przez pewien czas mieszkała Eliza Orzeszkowa. Uwielbiał to miasteczko również Marszałek Józef Piłsudski. Spacer po uzdrowisku. Niezapomniany przejazd kolejką linową nad Niemnem na wysokości 45 metrów. Podczas podróży przez okna gondoli niczym z koła widokowego można podziwiać z „lotu ptaka” niezwykłe lasy, uzdrowiska, zakola rzeki Niemen oraz wspaniałą panoramę miasta Druskienniki. Wyjazd w kierunku granicy polsko-litewskiej. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych, powrót do poszczególnych miejscowości po północy. Trasa ok. 600 km. Całość trasy: ok. 1300 km. Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Cena imprezy obejmuje:
• przejazd autokarem (dvd, klimatyzacja, wc) lub wygodnym busem (dvd, klimatyzacja) • 3 noclegi w hotelu*** w pokoju 2-osobowym z łazienką • 3 śniadania (bufet) i 3 obiadokolacje (bez napojów) • opiekę pilota • ubezpieczenie Signal Iduna (KL 20.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

Dodatkowo płatne:
• pakiet do realizacji programu: 100 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, opłaty administracyjne i parkingowe, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki
• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG): 2 zł
• Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP): 2 zł

Dopłaty opcjonalne:
• dopłata do pokoju 1-osobowego: 390 zł

 

 

 

Organizator: PBPO