Czarnogóra
Wycieczka lotnicza, 8 dni

 

DZIEŃ 1. WARSZAWA – PODGORICA – REJS STATKIEM PO JEZIORZE SZKODERSKIM – BUDWA
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Czarnogóry. Przylot do Podgoricy.
Transfer a po nim rejs statkiem po słynnych zakolach rzeki Crnojevića oraz wpłynięcie na „jezioro właściwe”. Na Jeziorze zlokalizowanych jest ok. 50 wysepek zamieszkanych przez ptactwo wodne, m.in. pelikany, a na wielu z nich znajdują się malownicze ruiny monastyrów i zameczków. Drobny poczęstunek na pokładzie statku – miejscowe wyroby regionalne - sery, szynki, oliwki. Przejazd do Parku Narodowego Jeziora Szkoderskiego, położonego na granicy z Albanią, częściowo poniżej poziomu morza, które jest uznawane za największy akwen słodkowodny na Bałkanach. Transfer do hotelu w BUDWIE. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2. BUDWA – CETYNIA – BRAIJCI – NJEGOSH – KOTOR – BUDWA
Śniadanie. Przejazd do CETINJE – historycznej stolicy Czarnogóry.
Podczas przejazdu postój w BRAJICI, gdzie znajduje się taras widokowy, skąd rozpościera się wspaniały widok na Adriatyk i Riwierę Budwańską.
Zwiedzanie muzeum króla Nicoli. Przejazd do miejscowości NJEGOSH, degustacja słynnych szynek. Zjazd słynnymi serpentynami – po drodze postój w dwóch punktach widokowych z fantastyczną panoramą na zatokę Boki Kotorskiej. Dojazd do KOTORU – jednego z najpiękniejszych miast Czarnogóry, zbudowanego z białego kamienia, położonego u podnóża gór, nad zatoką przypominającą norweskie fiordy. Spacer po starym mieście: wspaniale zachowane mury i bramy miejskie. Piękno i walory architektoniczne tego miasta zostały docenione przez kapitułę UNESCO, która umieściła Kotor na prestiżowej liście Światowego dziedzictwa Kultury. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3. BUDWA – MONASTYR MORACA – GÓRYDURMITOR – ZABLJAK – CZARNE JEZIORO – BUDWA
Śniadanie. Przejazd do Monastyru MORAĆA – meskiego klasztoru prawosławnego, położonego w kanionie rzeki o tej samej nazwie. Ozdobiony wspaniałymi freskami klasztor jest jednym z najważniejszych i najpiękniejszych miejsc pielgrzymkowych Czarnogóry. Następnie przejazd w głąb kraju do kanionu rzeki Tary - najgłębszego przełomu rzecznego w Europie. Dojazd na słynny most na Tarze, z którego rozpościera się widok na szczyty pasma górskiego Durmitoru. Na sam koniec przejazd do miejscowości ZABLJAK - zimowej stolicy tego kraju. Spacer nad Czarne Jezioro. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4. BUDWA
Śniadanie. Czas wolny na zwiedzanie i wypoczynek - do dyspozycji Uczestników. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5. BUDWA – TIVAT – ZATOKA ZANICE – GOSPA OD SKRPELJA – BUDWA
Śniadanie. Wyjazd autobusem do miasta TIVAT. Dla chętnych fakultatywnie rejs statkiem po Boce Kotorskiej - zwiedzanie miasta HERCEG NOVI, plażowanie w urokliwej zatoce Žanice (, 25 EUR / os., godzinna przerwa). Najodważniejsi mogą zdecydować się na kąpiel w błękitnej jaskini (3 EUR / os.). Zwiedzanie najpiękniejszego w regionie katolickiego kościoła GOSPA OD SKRPELJA, popularnego wśród młodych par z całego świata, które właśnie tutaj zawierają związki małżeńskie. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6. BUDWA – DUBROWNIK – BUDWA
Śniadanie. Przejazd do położonego w Chorwacji DUBROWNIKA zwanego „Perłą Adriatyku” – jednego z najpiękniejszych miast wybrzeża, również znajdującego się na liście UNESCO. Zwiedzanie miasta - spacer po starówce: Mala Braca - klasztor Franciszkanów ze słynną apteką, Pałac Sponza z wieżą zegarową, Dwór Książęcy oraz Mury Miejskie - wspaniale zachowane fortyfikacje otaczające miasto. Po zakończeniu zwiedzania czas wolny na starówce. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7. BUDWA – STARY BAR – BUDWA
Śniadanie. Przejazd do STAREGO BARU – fascynujących ruin wymarłego miasta otoczonego fortyfikacjami. Zobaczymy tu również najstarsze drzewo oliwne na Bałkanach, które liczy ponad 2000 lat. Po południu powrót do hotelu i czas wolny do dyspozycji Uczestników. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8. BUDWA – PODGORICA – WARSZAWA
Śniadanie. Czas wolny. Transfer z Budwy na lotnisko w Podgoricy wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

 

Terminy:
08.08-15.08.2022;
07.10-14.10.2022

Cena: 3 530 zł

 

Cena zawiera:

 • bilet lotniczy Warszawa – Podgorica – Warszawa PLL LOT
 • zakwaterowanie w hotelu 3* w Budwie w pokojach dwuosobowych z łazienkami
 • wyżywienie: śniadania, obiadokolacje zgodnie z programem
 • transport w Czarnogórze
 • opiekę pilota w grupach powyżej 10 osób 
 • przewodnika lokalnego angielsko / rosyjskojęzycznego
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • ubezpieczenie KL + NNW
 • VAT

 

Cena nie zawiera:

 • obecności pilota w grupach poniżej 10 osób
 • ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie
 • napiwków ok. 35 USD
 • Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 PLN
 • Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 10 PLN
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 390 PLN

 

Informacje dodatkowe:

 • W cerkwiach obowiązuje odpowiedni strój – panie potrzebują chustę na głowę, gdzieniegdzie wymagane są spódnice, panowie – długie spodnie.
 • Przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty, w zależności od wymagań w danym kraju oraz wizę, jeśli obowiązuje do danego kraju - informacje w Biurze. Osoby posiadające paszporty wydane przez kraje nie należące do UE zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych.
 • Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
 • Minimalna liczba uczestników: 17 uczestników.
 • W przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana.
 • Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem. Godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych.
 • Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegetariańska, wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
 • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
 • Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
 • Dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka do potwierdzenia.
 • Dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami

 

Organizator Bezkresy