Sanatorium „Konwalia” Truskawiec, Ukraina

Sanatorium „Konwalia” w Truskawcu położone jest u podnóża Karpat. Otoczone obszarem leśnym bogatym w różnego rodzaju florę i faunę (rzadko spotykane zwierzęta, grzyby i jagody, rośliny lecznicze i karpacki żeń-szeń). Wszyscy, którzy przyjeżdżają do ośrodka chętnie spędzają czas na spacerach po okolicy.

Na terenie ośrodka znajdują się: 2 trzypiętrowe obiekty noclegowe i 5 dwupiętrowych, 2 drewniane domki letniskowe, jadalnia, budynek administracyjny, jaskinie solne, siłownie, letnie boisko do ćwiczeń, pijalnia wód mineralnych, parking, restauracja.
Dopełnieniem są niewielkie jeziora z altankami do wypoczynku i wędkarstwa.

Ośrodek „Konwalia” specjalizuje się w leczeniu schorzeń urologicznych, pulmonologicznych, endokrynologicznych, ortopedycznych, neurologicznych, gastroenterologicznych oraz reumatologicznych. Sanatorium oferuje zabiegi lecznicze tj. kąpiele mineralne, hydroterapia, fizjoterapia, darsonwalizacja, aromaterapia, płukanie jelit, inhalacja i in. W zabiegach leczniczych szeroko stosuje się naturalne, lokalne wody mineralne.

Leczone są tu:
- Przewlekłe choroby wątroby i dróg żółciowych, przewlekle zapalenia żołądka, zapalenia jelit, zapalenia trzustki
- Kamica
- Przewlekłe odmiedniczkowe
- Zapalenie nerek,
- Zapalenie pęcherza
- Cukrzyca,
- Otyłość
- Choroby narządów ruchu
- Zaburzenia układu odpornościowego

Truskawiec przed II Wojną Światową był obok Krynicy najchętniej odwiedzanym polskim kurortem. Niewielu ludzi wie, że pierwsze źródło „Naftusia” zostało odkryte w Pomirkach, które znajdują się w kompleksie leśnym, na obrzeżach miasta Truskawiec i właśnie tu jest położone sanatorium „Konwalia”, które funkcjonuje od 2003 roku. Z historii wiadomo, że w Pomirkach do 1941 roku metodą odkrywkową wydobywany był też ozokeryt (wosk ziemny). Tu znajduje się też jezioro z siarkowodorem, które razem z iglastymi lasami Karpat, czystym górskim powietrzem były podstawą do założenia balneologicznego ośrodka wypoczynkowego.
Kompleks zabiegów wodnych, laserowych i fizjoterapeutycznych zapewnia odpoczywającym poczucie lekkości i siły.
Sanatorium „Konwalia” oferuje swoim klientom również ciekawy program kulturalno-rozrywkowy: wycieczki fakultatywne, programy weekendowe, jazdę konną, wypożyczalnię rowerów, wędkarstwo, restaurację serwującą między innymi pstrąga z własnej hodowli, dyskoteki itd. Baza zabiegowa, zakwaterowanie i usługi w ośrodku są systematycznie modernizowane w celu stworzenia najbardziej komfortowych warunków dla wczasowiczów.

Pakiet leczniczy obejmuje: zakwaterowanie w pokojach 1,2 osobowych wyposażonych w łazienkę, telewizor, lodówkę, czajnik, ręczniki. Do dyspozycji gości bezpłatny parking, siłownia, Wi-Fi w recepcji. Trzy serwowane posiłki dziennie (dietetyczne według zaleceń lekarza) lub w formie stołu szwedzkiego. Konsultacja medyczna i diagnostyczna, 2 – 4 zabiegi wg wskazań lekarza, całodobowa opieka pielęgniarska, terapeutyczny trening Nordic Walking oraz siłownię wewnętrzną oraz zewnętrzną.

 

Cena zawiera: 7 noclegów w pokojach 2 i 1 osobowych standardowych, pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie serwowane lub w formie stołu szwedzkiego na stołówce), konsultację medyczną oraz diagnostyczną, 2 - 4 zabiegi dziennie zgodne ze wskazaniami lekarza, ubezpieczenie NNW oraz KL, korzystanie z siłowni, latem z niewielkiej plaży usytuowanej nad własnym jeziorem.

 

Galeria obiektu

 

konwalia6 konwalia5 konwalia3 konwalia4 konwalia2 konwalia1