wroclaw-zamek-ksiaz

 

Wrocław i Zamki Dolnego Śląska

 
Trasa wycieczki: Wrocław – Świdnica – Zamek Książ – Szczawno-Zdrój – Zamek Czocha – Zamek Grodziec

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników i wyjazd zgodnie z rozkładem. Przejazd do Wrocławia. Spacer po Starym Mieście z przewodnikiem, m.in. Rynek Staromiejski – jeden z największych w Europie, Ratusz - najstarszy i największy w Polsce, gotycka bazylika św. Elżbiety, kamienica Pod Złotym Słońcem z muzeum „Pana Tadeusza”, pomnik Aleksandra Fredry. Spacer przez Plac Solny nazywany również Placem Kwiatów, uliczkę Stare Jatki z pomnikiem „Ku czci Zwierząt Rzeźnych” w stronę jednego z najpiękniejszych wrocławskich zabytków barokowych – gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego z przepiękną, barokową Aulą Leopoldina, Oratorium Marianum i Wieżą Matematyczną. Wizyta w najstarszej części miasta, Ostrowie Tumskim, m.in. archikatedra św. Jana Chrzciciela – najstarsza gotycka świątynia w Polsce, kościół św. Idziego. Obiadokolacja. Przejazd do obiektu hotelarskiego, zakwaterowanie, nocleg. Trasa ok. 500 km.

DZIEŃ 2:
Śniadanie. Przejazd do Świdnicy – nazywanej “Małym Wrocławiem”, niegdyś stolicy Księstwa Świdnicko-Jaworskiego. Zwiedzanie wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO imponującego Kościoła Pokoju. Jest to barokowy kościół drewniany, jeden z siedmiu cudów Polski. Spacer po rynku starego miasta, drugim pod względem wartości na Dolnym Śląsku z pięknymi kamienicami. Wizyta w gotyckiej Katedrze św. Stanisława i św. Wacława. Dalszy przejazd w kierunku Wałbrzycha. Zwiedzanie jednego z największych w Polsce, perły Dolnego Śląska, Zamku Książ. Następnie podziwianie przepięknych wyrobów z porcelany w Muzeum Porcelany w Pałacu Albertich w Wałbrzychu. Wieczorny spacer i odpoczynek w uzdrowisku Szczawno-Zdrój. Ta uzdrowiskowa miejscowość uwodzi niepowtarzalnym krajobrazem, zabytkową architekturą i pięknymi parkami. Park Szwedzki i Zdrojowy należą do największych i najpiękniejszych w Polsce. Rośnie w nich wiele gatunków kwiatów, krzewów i drzew egzotycznych, rzadko spotykanych nawet w ogrodach botanicznych. Obiadokolacja. Powrót do obiektu hotelarskiego, nocleg. Trasa ok. 200 km.

DZIEŃ 3:
Śniadanie.  Przejazd do legendarnego i bardzo tajemniczego Zamku Czocha – znanego z wielu filmów (m.in. „Tajemnica Twierdzy Szyfrów”, polskiego serialu „Wiedźmin”), będącego miejscem ukrycia wielu nieodnalezionych do dzisiaj skarbów. Przewodnik poprowadzi przez pełne tajemnic i historii komnaty połączone ukrytymi przejściami, z których słynie zamek. Przejazd do Zamku Grodziec. Zwiedzanie okazałej budowli na szczycie bazaltowego wzniesienia – pozostałości po wulkanicznej epoce. W tle magicznego pejzażu przemyka historia tajemniczych skrytek Grundmanna. Warownia na starym wulkanie zapewnia odwiedzającym niepowtarzalny, baśniowy klimat. Obiadokolacja. Powrót do obiektu hotelarskiego, nocleg. Trasa ok. 300 km.

DZIEŃ 4:
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Wrocławia, m.in.: podziwianie Panoramy Racławickiej, monumentalnego dzieła Jana Styki, Muzeum Narodowe (z zewnątrz). Rejs statkiem po Odrze, podziwianie urokliwych zakątków Wrocławia oraz wrocławskich mostów z pokładu statku. Wizyta w Ogrodzie Zoologicznym z imponującym Afrykarium – to jedyne na świecie oceanarium poświęcone tylko faunie Afryki. Powrót do Warszawy w godzinach wieczornych. Trasa ok. 500 km Całość trasy ok. 1500 km. Program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 
Terminy:
01-04.05.2024,
30.05-02.06.2024,
04-07.07.2024,
15-18.08.2024,
12-15.09.2024,
10-13.10.2024
Cena od 1399 zł

 

Cena imprezy obejmuje:
•    przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, wc) lub wygodnym busem (dvd, klimatyzacja)
•    3 noclegi w obiekcie hotelarskim w pokojach 2-3-osobowych z łazienką
•    3 śniadania (bufet) i 3 obiadokolacje (serwowane)
•    opiekę pilota
•    ubezpieczenie Signal Iduna (NNW 20.000 PLN)

Dodatkowo płatne:
• pakiet do realizacji programu: 435 zł (obowiązkowe rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów – Zamek Czocha, Zamek Książ, Zamek Grodziec, Kościół Pokoju w Świdnicy, Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, Pijalnia wód leczniczych, Panorama Racławicka, ogród Zoologiczny z Afrykarium, Uniwersytet Wrocławski, rejs statkiem po Odrze; usługi przewodnickie; opłaty administracyjne i parkingowe; zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki
• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG): 2 zł
• Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP): 2 zł

 

Dopłaty opcjonalne:
• dopłata do pokoju 1-osobowego: 390 zł

Organizator: PBPO