Węgry - Weekend w Budapeszcie

 

Program
1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy, przejazd przez Słowację na Węgry. Przyjazd do Budapesztu – podczas pierwszego spaceru po mieście zobaczymy: Plac Bohaterów, Park Miejski, Zamek Vajdahunyad, Szechenyi Furdo, a także Muzeum Historii Sztuki. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

2 dzień:
Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie miasta. Przejazd do Bazyliki św. Stefana i zwiedzanie największego kościoła Budapesztu. Następnie dla chętnych rejs statkiem po Dunaju, podczas którego będziemy mogli zobaczyć najważniejsze zabytki stolicy Węgier (m.in. Parlament, Zamek Królewski, Politechnikę, Węgierską Akademię Nauk, salę koncertową Vigadó) oraz główne mosty (Łańcuchowy, Małgorzaty, Elżbiety, Wolności). Następnie przejazd na Wzgórze Zamkowe - zobaczymy z zewnątrz m.in. Kościół Koronacyjny Macieja, Baszty Rybackie, stare kamieniczki Budy, Zamek Królewski. Obiadokolacja, nocleg.

 

3 dzień:
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Spacer po Wyspie Małgorzaty, stanowiącej „zielone płuca” stolicy Węgier. W godzinach przedpołudniowych wyjazd w kierunku kraju. Powrót wieczorem do Polski.

 

Terminy:
28-30.06.2024,
13-15.09.2024,
11-13.10.2024,
09-11.11.2024
Cena od 1149 zł

 

Cena podstawowa nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, przejazdy komunikacją miejską, Tour Guide. Koszt – ok. 10.000 HUF.
- programu fakultatywnego
- dodatkowych ubezpieczeń.

Program fakultatywny
- rejs po Dunaju ok. 6.000 HUF

Świadczenia:
- Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu o standardzie **/*** w okolicach Budapesztu. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.
hotelu restauracja, bar.
- Wyżywienie: 2 śniadania w formie bufetu, 2 obiadokolacje serwowane.
- Transport: Komfortowy autokar z WC, klimatyzacją, barkiem i video.
- Ubezpieczenie: Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
- Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 zł.
- Realizacja programu turystycznego.
- Opieka pilota.

Informacje praktyczne
Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Tych i Bielska-Białej.

 

Organizator: Almatur