Węgry - Tokaj, czardasz i termy

Winnice Tokaju - Termalne uzdrowisko Hajduszoboszlo - Zabytki Debreczyna - Hortobagy - węgierska puszta
- Jezioro Cisa - Jaskinie Aggtelek

Program:
1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy, przejazd przez Słowację na Węgry. Przyjazd do Tokaju – stolicy regionu winiarskiego, którego tradycja sięga 290 roku naszej ery. Miasto leży przy zbiegu rzek Bodrog i Cisy, u południowych podnóży wulkanicznej góry Tokaj. Położenie to sprawia, że panują tutaj idealne warunki do uprawy winorośli. Dla chętnych kolacja* z degustacją produkowanego tutaj wina - dodatkowo płatna. Będzie okazja, aby przekonać się, dlaczego Król Ludwik XIV zachwycony Tokajem Aszú nazwał go „winem królów i królem win”, a żona cara Piotra Wielkiego nie mogła przeżyć bez tokaju ani jednego dnia. Przejazd do Hajduszoboszlo, zakwaterowanie, nocleg.

 

2 dzień:
Po śniadaniu czas wolny w Hajduszoboszlo – najsłynniejszym uzdrowisku Węgier. Relaks na basenach termalnych (wstęp płatny indywidualnie), spacery po kurorcie. Po południu przejazd do Debreczyna i krótki spacer po drugim co do wielkości mieście Węgier: Wielki Kościół Ewangelicki, Uniwersytet, Teatr Narodowy, klasycystyczny Ratusz. Po powrocie do Hajduszoboszlo obiadokolacja, nocleg.

 

3 dzień:
Po śniadaniu wyjeżdżamy do parku narodowego Hortobagy – jedynego zachowanego dużego fragmentu węgierskiego stepu – puszty. Podczas wycieczki wozami konnymi – spotkamy czikoszy – konnych pasterzy, zobaczymy szare bydło oraz noniusze – najstarszą węgierską rasę koni. Po zwiedzeniu stadniny udamy się do centrum informacyjnego parku narodowego, gdzie będzie możliwość zapoznania się z wystawami prezentującymi naturę, historię i kulturę materialną puszty. Kolejnym punktem programu będzie wycieczka nad Jezioro Cisa – po jednokilometrowej podróży łodzią docieramy do ścieżki wzdłuż wybrzeża - dwie kryjówki i wieża obserwacyjna rozmieszczone wzdłuż szlaku o długości 1500 metrów umożliwiają obserwację ptaków. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

4 dzień:
Po śniadaniu i wykwaterowanie z hotelu przejedziemy do Parku Narodowego Aggtelek, naszpikowanego jaskiniami obszaru, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Podczas wycieczki korytem podziemnej rzeki Styks, zwiedzimy krasową jaskinię Baradla, jedną z największych i najpiękniejszych. Ta długa na 25 kilometrów jaskinia należy do najciekawszych atrakcji przyrodniczych Europy Środkowej. Następnie wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Polski w godzinach popołudniowych.

Terminy:
20-23.06.2024,
1
2-15.09.2024
Cena od 1499 zł

Program fakultatywny
- bilety wstępu na baseny termalne w Hajduszoboszlo. Orientacyjne ceny: osoba dorosła - ok. 4.500 HUF, dzieci - ok. 3.800 HUF.
- kolacja w Tokaju – ok. 8.000 HUF (przy minimum 20 os.)

Świadczenia:
- Zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelach o standardzie **/*** w Hajduszoboszlo. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami. W hotelu restauracja, bar.
- Wyżywienie: 3 śniadania w formie bufetu, 2 obiadokolacje serwowane. *Za dopłatą kolacja w Tokaju.
- Transport: Komfortowy autokar z WC, klimatyzacją, barkiem i video.
- Ubezpieczenie: Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
- Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 zł.
- Realizacja programu turystycznego.
- Opieka pilota.

Cena podstawowa nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, Tour Guide. Koszt –ok. 30.000 HUF.
- programu fakultatywnego.
- dodatkowych ubezpieczeń.

 

Organizator: Almatur