WIELKA UKRAIŃSKA PRZYGODA

DO KIJOWA, CZERNIHOWA, KAMIEŃCA PODOLSKIEGO I LWOWA

Dzień 1
Wyjazd z Łodzi (sprzed Łódzkiego Domu Kultury) Traugutta 18 o g. 7.00. Warszawa, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia (stanowisko międzynarodowe) godz. 9.00 Postój (obiad na własny koszt) w karczmie „Bida” w Bogucinie (17 km. od Lublina). Wjazd na Ukrainę przez Dorohusk. Przyjazd do Łucka. Zwiedzanie katedry, spacer wokół zamku. Zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 2
Śniadanie. Wyjazd z Łucka o godz. 9.00. Przejazd do Żytomierza przez Ołykę (przedwojenna stolica wołyńskich dóbr Radziwiłłów). Żytomierz. Katedra, historyczny polski cmentarz, punkt widokowy. Przejazd do Kijowa. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.

Dzień 3 i 4
(śniadanie x 2, obiadokolacja x2). Zwiedzanie Kijowa z przewodnikiem. Objazd Kijowa autobusem. Spacer po starym Kijowie (Złota Brama, Kreszcztatik, rzymskokatolicka katedra św. Aleksandra, Plac Kontraktowy z Akademią Mohylańską, dzielnica rządowa). Zwiedzanie obiektów: Ławra Peczerska, Sobór Sofijski, wybrane cerkwie staroruskie. Przejazd Kijowskim metrem w tym wizyta na stacji Arsenalnaya (najgłębsza stacja metra na świecie - 105 pod powierzchnią gruntu). Kolejność zwiedzania zależy od decyzji przewodnika.

Dzień 5
Śniadanie. Wyjazd do Czernihowa. Zwiedzanie starego Czernihowa (pierwsza wzmianka pisemna z roku 907 wymienia Czernihów jako II gród po Kijowie). Zwiedzanie obiektów państwowego skansenu architektury historycznej (5 cerkwi XI – XII w., ciąg podziemnych korytarzy pod cerkwią Ilińską, klasztor żeński XI – XVII w., klasztor męski XVII – XVIII w. Spacerpo wałach Cytadeli. Powrót do Kijowa przez Kozielec (przepiękny murowany ikonostas z XVIII w. w miejscowym Soborze prawosławnym – na całej Ukrainie są dwa obiekty tego typu). Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6
Śniadanie. Wyjazd z Kijowa 9.00. Przejazd do Berdyczowa (warowny klasztor karmelitów bosych z XVIII w.) przez Białą Cerkiew (dawny majątek hr. Branickich). Przejazd do Kamieńca Podolskiego przez Latyczów (słynny klasztor dominikanów) i Miedzybóż (olbrzymia twierdza Sieniawskich XVI – XVII w.). Zakwaterowanie w klasztorze oo.Dominikanów lub w hotelu w Kamieńcu Podolskim. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7
Śniadanie. Zwiedzanie Kamieńca Podolskiego. Katedra, Brama Lacka, spacer wokół miasta wzdłuż rzeki Smotrycz, Ruska Brama, twierdza. Przerwa na odpoczynek. Po przerwie zwiedzanie Starówki. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 8
Śniadanie. Wyjazd z Kamieńca o 9.00. Rejs po Dniestrze, przejazd do Chocimia i Okopów św. Trójcy, przejazd przez Jazłowiec, Buczacz, Stanisławów, Rohatyn do Lwowa (krótkie postoje w Jazłowcu, Buczaczu, Stanisławowie, Rohatyniu (Miejsce urodzenia Roksolany - Hürrem, słynnej żony sułtana Sulejmana Wspaniałego, znanej z serialu Wspaniałe stulecie). Obiadokolacja. Nocleg we Lwowie.

Dzień 9
Śniadanie. Zwiedzanie Lwowa. Objazd miasta autobusem. Katedra łacińska, ormiańska, św. Jura (greckokatolicka), teatr opery, Cmentarz Łyczakowski, zwiedzanie starówki lwowskiej. Obiadokolacja. Nocleg we Lwowie. Wieczorem możliwość uczestnictwa w spektaklu w operze.

Dzień 10
Śniadanie. Przejazd do Żółkwi. Zwiedzanie miasta (kolegiata, stare centrum). Ostatnie zakupy. Wyjazd do Polski przez Rawę Ruską/ Hrebenne. W drodze powrotnej postój w Karczmie Bida. Przyjazd do Warszawy w godzinach wieczornych. 


Cena zawiera:

  • Transport: autokar o podwyższonym standardzie
  • Zakwaterowanie: hotele, pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami
  • Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje wg programu.
  • Pozostałe: opieka pilota, ubezpieczenie

Cena nie zawiera:

  • Rejs po Dniestrze – 30 euro/osoba*
  • Dopłata do pokoju 1 osobowego – 600,00zł*
  • Bilety wstępu i lokalni przewodnicy – 60 euro/osoba*
  • Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 4zł

 

*Cena ma charakter poglądowy może ulec nieznacznej zmianie

 

Kwota złotówkowa płatna w biurze, dewizy u pilota w autokarze

 

Obywatel RP wyjeżdżających do Ukrainy zobowiązany jest posiadać ważny paszport min. 6 miesięcy

 

Organizator: Wilejka