SANATORIUM "KARPATY" - TRUSKAWIEC, UKRAINA

 

Truskawiec to malowniczo położone miasteczko u podnóża Karpat. Posiada liczne źródła wód leczniczych takich jak: Naftusia, Maria, Bronisława, Józia, których niesamowite właściwości znane są od połowy XIX wieku. Najbardziej znaną wodą jest „Naftusia”, lekko mineralizowana, o dużej zawartości związków organicznych, charakterystycznym smaku i lekkim zapachu nafty.
Posiada właściwości poprawiające funkcję wątroby, wypłukuje piasek z nerek, oczyszcza organizm, wzmacnia system odpornościowy. Drugim najbardziej znanym produktem leczniczym Truskawca o niepowtarzalnych właściwościach leczniczych jest wosk ziemny ozokeryt, który ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, odczulające. Najczęściej stosowany jest w leczeniu: zwyrodnienia stawów, wrzodach żołądka, zapaleniu prostaty, bólach kości jak i chronicznych bólach całego ciała.

 

 Hotelowo – resortowy kompleks „Karpaty” posiada 248 pokoi dla komfortowego pobytu 438 gości. Ulokowanie pokoi od strony południowo – wschodniej i południowo – zachodniej umożliwia obserwację pięknych widoków na jezioro i pierwsze grzbiety Karpat. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę (z suszarką do włosów i zestawem kosmetyków), mini bar, sejf, telefon, TV.

Centrum medyczne i diagnostyczne oferuje ponad dziesięć gabinetów diagnostycznych i ponad dwadzieścia gabinetów zabiegowych, wyposażonych w nowoczesny sprzęt medyczny. Baza medyczna pozwala leczyć choroby: m.in. zapalenie nerek, zapalenie żołądka, dwunastnicy, wrzody żołądka, zapalenie pęcherza moczowego, cukrzyca typu I-II i inne. Bardzo ważnym elementem kompleksowego leczenia jest żywienie dietetyczne. Kompleks oferuje wyżywienie w formie stołu szwedzkiego, który daje każdemu możliwość odpowiednie posiłki. Na terenie kompleksu znajduje się pijalnia wód, gdzie 3 razy dziennie importowane są wody z głównych źródeł mineralnych.

W centrum SPA znajduje się duży i mały basen, sauny, siłownia (nieczynne w poniedziałki). Na terenie ośrodka znajduje się park „Podgórze”, mini zoo, lobby bar, bar disco, sala konferencyjna, sala bankietowa.
Usługi dodatkowe: tenis stołowy, stół bilardowy. Możliwość zakupu wycieczek fakultatywnych.

DOBA  zaczyna się o godzinie 14:00 kończy o godzinie 12:00.

 

Cena turnusu rehabilitacyjnego w terminie 21.01.2022-30.04.2022 (8 dni/7 noclegów):

- pokój 2 osobowy standardowy – 1550zł/os
- pokój 1 osobowy standardowy – 1990zł/os

Cena zawiera: zakwaterowanie 7 noclegów, wyżywienie 3 posiłki dziennie w formie bufetu, konsultację medyczną oraz diagnostyczną, 3-4 zabiegi dziennie (wykonywane od poniedziałku do soboty), korzystanie z pijalni wód na terenie ośrodka ubezpieczenie NNW, KLA oraz COVID.

 

Cena nie zawiera transportu – dojazd własny lub autobusem rejsowym.