medjugorie

 

Wyjazd pielgrzymkowy do Medzugorje

Dzień 1: Marija Bistrica  (Chorwacja)
Wyjazd około godziny 1.00-2.00. Spotkanie uczestników pielgrzymki na ustalonym parkingu o określonej godzinie. Dalej wyjazd w kierunku granicy. Przejazd w kierunku Chorwacji. Popołudniu dojedziemy do Narodowego Sanktuarium Chorwacji w Marija Bistrica, gdzie co roku na modlitwę przybywa kilkaset tysięcy pielgrzymów z całego świata. Nad miejscowością góruje Kościół Najświętszej Marii Panny. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicy Zagrzebia, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 : Split  (Chorwacja)
Po śniadaniu wykwaterowanie. Przyjazd w godzinach południowych do Splitu . Split  – miasto o bogatej historii z najbardziej znanym Pałacem Dioklecjana objętego patronatem UNESCO i będącego jednym z najlepiej zachowanych budowli rzymskich. Zobaczymy ratusz z XV wieku oraz katedrę. Czas wolny na imponującej splickiej promenadzie albo Po zakończonym zwiedzaniu przejedziemy do Bośni i Hercegowiny. Wieczorem zakwaterowanie w Medjugorje, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: Medjugorje
Po śniadaniu zwiedzanie Medjugorje – miejsca objawień Matki Bożej - Królowej Pokoju, która w 1981 roku ukazała się sześciorgu dzieciom. Nawiedzimy cudowne miejsce objawień – Górę Podbrdo oraz kościół Św. Jakuba.   Po odpoczynku, po południu wejście na górę Kriżewac, wzdłuz drogi ustawione są stacje drogi krzyżowej.  Udział w wieczornych nabożeństwach, obiadokolację i nocleg.

Dzień 4: Medjugorje , Tihaljina, wodospady Kravica (BiH), Mostar
Po śniadaniu wyjazd do wsi Tihaljina, do parafii Niepokalanego Poczęcia, gdzie znajduje się figura Matki Bożej Łaskawej. Postać Matki Bożej z Tihaljiny została rozpowszechniona na cały świat i jest kojarzona jako Matka Boża Medzjugorska. Msza Św. Następnie przyjazd na Wodospady Kravica – to zespół wodospadów położonych na rzece Trebižat, które rozciągają się na ponad 100 metrach szerokości, a spadek poziomu dochodzi do 25 m. Wodospady powstały wskutek akumulacji trawertynu. Popołudniu udamy się do Mostaru. To jedno z najpiękniejszych miast Bośni i Hercegowiny położone wśród szczytów Gór Dynarskich. W swoim sercu skrywa piękną starówkę z czasów Osmańskich, której głównym zabytkiem jest XVI-wieczny kamienny most (UNESCO). Spacer wśród wąskich, kamiennych uliczek, minaretów oraz kolorowych straganów wypełnionych pamiątkami z czasów tureckiego panowania. Po zakończonym zwiedzaniu powrócimy do Medjugorje. Udział w nabożeństwach wieczornych. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5: Dubrownik (Chorwacja)
Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjedziemy do Dubrownika, zwanego „Perłą Adriatyku”. Miasto zostało uznane za zabytek światowego dziedzictwa kulturowego. Zobaczymy klasztor Franciszkanów, Pałac Rektorów, klasztor Dominikanów, studnie Onofria (Wielka i Mała), Bramę Pile, ulicę Stradun (Placa) oraz baszty, twierdze i wieże zegarowe, mury obronne. Zobaczymy również największa atrakcję, mury obronne, którymi można obejść niemal całe miasto. Przy dobrej bezwietrznej pogodzie możliwośc wjazdu kolejką na wzgórze Srd, z którego podziwiac można panorame Dubrownika i okolic, uznane za jedne z najwspanialszych atrakcji widokowych na świecie. Wieczorem zakwaterowanie w Neum nad Adriatykiem (jedyny port w BiH) obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6: Wyjazd do Polski przez Ston, Most Peljeski, Magistrala Jadrańską, zwiedzanie wybrzeża Dalmacji Środkowej 
Śniadanie. Wykwaterowanie. Msza św. Wyjazd w drogę powrotną Jadranską Magistralą do Polski (przez Chorwację). Przejazd przez Ston na półwyspie Peljesac – najdłuższe mury obronne w Europie, przejazd Mostem Peljeskim, odpoczynek i zwiedzanie Trogiru – jedno z najpiękniejszych miast Chorwacji. W programie spacer promenadą, katedra św. Wawrzyńca, dzieło Rodovana, wpisana na liste światowego dziedzictwa UNESCO. . Nocny przejazd do kraju.

Dzień 7: powrót do Polski 
Powrót do Łodzi w godzinach porannych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Termin: 24.09 – 30.09.2023
CENA od  1850 zł/os

 

CENA OBEJMUJE:

  •  przejazd autokarem lub busem klasy turystycznej
  •  5 noclegów: hotele **/***; pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami
  •  5 śniadań i 5 obiadokolacji
  •  realizację programu
  •  opiekę pilota
  •  ubezpieczenie TU EUROPA /KL, NNW/

CENA NIE OBEJMUJE:

  •  biletów wstępu i przewodników - 50 EUR płatne obligatoryjnie /nie podlega rozliczeniu/
  •  obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny /TFG/ - 10 zł
  •  obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy /TFP/ - 10 zł

Organizator: Wilejka