kaliningrad

Kaliningrad

Kaliningrad – miasto w Rosji, przy ujściu Pregoły do Zalewu Wiślanego, stolica obwodu kaliningradzkiego. Jest to ważny morski port handlowy i wojenny, połączony torem wodnym z otwartym Morzem Bałtyckim i awanportem Bałtyjsk, a także ośrodek przemysłu środków transportu, maszynowego, celulozowo-papierniczego i rybnego.

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników w Warszawie na pl. Bankowym o godz.7:00, wyjazd w trasę .Przejazd przez Polskę w kierunku obwodu Kaliningradzkiego. Przekroczenie granicy polsko – rosyjskiej, przyjazd do Kaliningradu (Królewca). Przejazd przez miasto do hotelu, obiadokolacja , nocleg

DZIEŃ 2:
Śniadanie. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym: m.in.: Rynek Centralny, Muzeum V Fortu, pozostałości fortyfikacji miejskich, Baszta Dohna - obecnie Muzeum Bursztynu, Baszta Wrangla, Brama Królewska, Brama Frydlandzka, Brama Brandenburska. Katedra na wyspie z nagrobkiem  słynnego filozofa Immanuela Kanta. Przerwa na lancz. Następnie zwiedzanie Muzeum Światowego Oceanu: łódź podwodna oraz słynny statek badawczy Witiaź, statek do badań kosmosu. „Kosmonauta Wiktor Pacajew” jest to jednostka należąca do Państwowej instytucji „Roskosmos” wyposażona w wielkie anteny satelitarne, służyła do badań kosmicznych, komunikacji z satelitami i legendarną stacją orbitalną „MIR” Obecnie wykorzystywana jest między innymi do komunikacji z Międzynarodową Stacją Kosmiczną. Muzeum to także piękne akwarium z setkami egzotycznych ryb i innych morskich stworzeń, oraz ekspozycja pokazująca historię radzieckich a później rosyjskich badań oceanicznych, rybołówstwa i wszystkiego co związane z morzem. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3:
Po śniadaniu wycieczka do Parku Narodowego na Mierzeję Kurońską- kraina białego piasku, bursztynu i morza: wąski pas lądu. Zwiedzimy stacje obrączkowania ptaków Instytutu Zoologicznego Akademii Nauk oraz wespniemy się na taras widokowy jednej z wydm, by posłuchać dźwięków słynnych "śpiewających piasków". Obiad (menu rybne).Dalej wycieczka do miejscowości Jantarnyj. Jest to największa kopalnia bursztynu na świecie (95% całego wydobycia bursztynu na świecie). Spacer promenadą i zwiedzanie kompleksu muzealnego Bursztynowy Zamek. Przejazd do Świetłogorska (Ruszowice) – urokliwa miejscowość wypoczynkowa i sanatoryjna, znany przedwojenny kurort. Piesza wycieczka po kurorcie Swietłogorsk. spacer wśród zabytkowych niemieckich domów, które zachowały się w doskonałym stanie, dalej nadmorską promenadą, obejrzymy wieżę ciśnień z XIX wieku, która jest symbolem Swietłogorska. Krótkie zwiedzanie Zielenogradska (Koronowo). Powrót do Kaliningradu. nocleg.

DZIEŃ 4:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku kraju. Na drodze Czerniachowsk (Wystruć) – dzisiaj miasto przemysłowe, kiedyś znane z zamków: krzyżackiego i biskupiego, kościół rzymskokatolicki św. Brunona.. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Zakończenie wycieczki.

Termin: 28-30.08.2020r.
Cena: 1195 PLN przy grupie 35 osób, 1385 PLN - przy grupie 20 osób


Cena zawiera: 

- zakwaterowanie: hotele*** - pokoje 2 -osobowe z łazienkami
- wyżywienie: dwa posiłki dziennie
- obsługę pilota na całej trasie, 
- ubezpieczenie Signal Iduna (KL+CP 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)
- TFG (10 zł)
- opłaty miejscowe; 
-usługa transportowa – ok.1300 km.

Opłaty dodatkowe:
-pakiet wizowy rosyjski -100 PLN/ osoba
- pakiet do realizacji programu 65 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, opłaty administracyjne, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki
-Dopłata do pokoju 1 –os. 295 –pln/os.

Wizy:
30 dni przed wyjazdem należy dostarczyć dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:
1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy
2) 1 zdjęcie (3,5 x 4,5 cm, biometryczne - twarz na wprost, kolorowe, na białym tle, nie starsze niż 6 miesięcy)
3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.

 

Organizator: Raytan Tour