Turnus rehabilitacyjny: Szczawnica- Budowlani SPA

 

 

Budowlani SPA to najpiękniejszy architektonicznie obiekt wypoczynkowy Pienin, położony w centrum uzdrowiskowej części Szczawnicy na słonecznym, południowym stoku góry Bryjarka ze wspaniałym widokiem na całą Szczawnicę oraz Pieniny. W bezpośrednim sąsiedztwie obiektu znajduje się Pijalnia Wód Mineralnych.

Oprócz wspaniałego mikroklimatu, Szczawnica położona jest w malowniczym krajobrazie, który miasto zawdzięcza bliskości Pienińskiego Parku Narodowego i przełomu Dunajca. Od północy miasto otacza masyw pasma Radziejowej zaś od południa Małe Pieniny ze szczytami: Rabsztyn i Wysoka oraz dalej u ujścia doliny Pieninami z Sokolicą i Trzema Koronami.

 

Prowadzimy turnusy rehabilitacyjne: usprawniająco – rekreacyjne dla osób niepełnosprawnych:

• ze schorzeniami układu oddechowego

• z dysfunkcją narządu ruchu, z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich

• z chorobami neurologicznymi

• z chorobami układu moczowo-płciowego

• z chorobami układu pokarmowego

• z cukrzycą

• kobiety po mastektomii

 

W ramach turnusu oferujemy:

• 14 noclegów

• pełne wyżywienie (od obiadu w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu)

• 20 zabiegów zleconych przez lekarza, ukierunkowanych na schorzenie widniejące w skierowaniu i wpisach do rejestrów ośrodka (2 dziennie – w dni powszednie)

• opiekę pielęgniarską

• wizyty lekarskie: wstępna i końcowa

• wycieczki piesze uzależnione od warunków pogodowych, wycieczki wyjazdowe (za dodatkową odpłatnością)

• grill z kapelą góralską

• dostęp do basenu krytego

DLA OSÓB Z DOFINANSOWANIEM ZE ŚRODKÓW PFRON
lub z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, ze schorzeniami:
– układu oddechowego
– układu pokarmowego
– układu moczowo-płciowego
– neurologicznymi
– z cukrzycą
– dla kobiet po mastektomii
– narządu ruchu, z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich

TURNUS ROZPOCZYNA SIĘ O GODZ. 13:00 W DNIU PRZYJAZDU (OBIAD), A KOŃCZY O GODZ. 10:00 W DNIU WYJAZDU (ŚNIADANIE)

W RAMACH TURNUSU UCZESTNIK OTRZYMUJE 12 GIMNASTYK W BASENIE LUB SUCHYCH ORAZ 24 ZABIEGI ZLECONE PRZEZ LEKARZA Z ZAKRESU INHALACJI LUB FIZYKOTERAPII.

 

Sanatorium „Budowlani” w Szczawnicy posiada wpis do rejestru uprawnionych do organizowania turnusów rehabilitacyjnych nr OR/12/0001/14, oraz wpis do rejestru ośrodków w których mogą odbywać się turnusy rehabilitacyjne nr OD/12/0002/14.

Warunkiem uczestnictwa w turnusie jest przesłanie kopii orzeczenia o stopniu niepełnosprawności oraz skierowania od lekarza na turnus rehabilitacyjny.

Co najmniej jedna przyczyna niepełnosprawności, wskazana w orzeczeniu, winna pokrywać się ze schorzeniami wymienionymi powyżej.

 Warunkiem uczestnictwa w turnusie jest przesłanie kopi orzeczenia o stopniu niepełnosprawności oraz skierowania od lekarza na turnus rehabilitacyjny.

Zastrzegamy sobie możliwość odwołania turnusu z powodu braku ustawowej liczby uczestników (min. 20 osób).

 

ATRAKCJE

• PARKI ROZRYWKI ABlandia

• SZCZAWNICA

NINJA PARK – wysokościowy plan zabaw dla dzieci z elementami trasy linowej oraz z różnego rodzaju atrakcjami, przeznaczony dla dzieci powyżej 3 r.ż.

Trasa ŻÓŁTA – trasa łatwa, przeznaczona dla dzieci, początkujących zdobywców parków linowych, położona na niskiej wysokości),

Trasa ZIELONA – trasa przeznaczona zarówno dla dorosłych i dzieci od lat 6,

Trasa CZARNA – trasa extreme, z trudniejszymi przeszkodami i na znacznie wyższej wysokości, z przejazdami tyrolskimi

 • KROŚCIENKO n.DUNAJCEM

• Spływ Dunajcem – na flisackiej tratwie to niezwykłe spotkanie z dziką, niezmienioną od tysiącleci przyrodą – jedna z największych atrakcji turystycznych Europy. Jednocześnie to najlepszy sposób na zwiedzanie Pienińskiego Parku Narodowego.Powyższy cennik dotyczy zakwaterowania w ośrodku sanatoryjnym, zakwaterowanie w hotelu *** dopłata 560,00 zł/os

Trasa JUNIOR – trasa przeznaczona dla dzieci pow.3 r.ż., znajdująca się na wysokości (1 do 2m nad poziomem terenu). Na drzewach zamontowane są platformy z domkami, które uatrakcyjniają zabawę dzieci. Wszystkie przeszkody są zabezpieczone specjalnymi siatkami asekurującymi

Trasa NIEBIESKA– trasa zlokalizowana na wysokości kilku metrów nad poziomem terenu, składająca się z 14 różnego rodzaju przeszkód i atrakcji,

Trasa CZERWONA– trasa położona na znacznie większej wysokości oraz o podwyższonej skali trudności. Trasa składa się z 20 różnego rodzaju atrakcji i przeszkód do pokonania.

Wieża Mocy – 18 metrowa wieża, na ścianach której zamontowane są różnego rodzaju atrakcje (wisząca drabina, kombinacja wspinaczkowa, zjazd tyrolski).

BigSWING (wersja tandem) – uczestnicy podciągani są na żądaną wysokość (max 15m), a następnie oddają skok w trajektorii wahadła.

PowerFAN – skok pionowy z wysokości 13 m imitujący skoki spadochronowe.

Kule wodne- niesamowita wodna przygoda dla dużych i małych!

Szczegóły terminów i cenniki  w biurze.